Bezpieczeństwo

obiekt_monitorowany1

Całodobowy monitoring

Nasza szkoła jest stosunkowo niewielka (niektórzy używają nawet sformułowania “kameralna”), dlatego wszyscy dobrze się tutaj znamy. Jednakże mając na względzie bezpieczeństwo Uczniów przebywających na terenie naszej placówki, a także chcąc przeciwdziałać aktom wandalizmu oraz próbom włamań, dyrekcja szkoły podjęła decyzję o rozpoczęciu w 2010 roku budowy systemu kamer mających monitorować budynek wraz z otoczeniem. Obecnie 7 kamer rozlokowanych wokół budynku całodobowo monitoruje najbliższe otoczenie szkoły. Dodatkowo w każdej szkolnej pracowni komputerowej znajdują się kamery, które, podobnie jak kamery zewnętrzne, całodobowo monitorują pomieszczenia. Obraz z kamer jest zapisywany w celu umożliwienia jego późniejszego odtworzenia w razie zajścia takiej potrzeby.

Monitoring i bezpieczeństwo sieci komputerowej – bezpieczeństwo ucznia

Dbamy także o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas zajęć z komputerami – szkoła ma wdrożony w sieci lokalnej LAN profesjonalny system monitoringu, dzięki czemu można mieć pewność, że Uczeń nie natrafi na materiały, które są powszechnie uznawane za szkodliwe. Wykorzystujemy do tego zaawansowane rozwiązania Cisco i Ubiquiti.

Dodatkowo nasze serwery i wszystkie komputery w szkole są wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie antywirusowe, które cały czas monitoruje wszelki ruch Internetowy, dzięki czemu z ogromną skutecznością wszelkie zagrożenia typu wirusy, trojany, malware etc. są wykrywane i blokowane. A to wszystko dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań takich firm jak Ubiquiti czy BitDefender. Skuteczność i poziom wykrywalności przeszło 99% mówią same za siebie.

Szkoła bez przemocy

Nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoła bez przemocy, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

Ambasadorami Programu są:

  • Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą
  • Leszek Blanik – mistrz olimpijski świata i Europy w gimnastyce
  • Piotr Gruszka – wicemistrz świata i mistrz Europy w siatkówce
  • Paweł Wojciechowski – mistrz świata w skoku o tyczce
Skip to content